Gdzie kupić sadzonki palmy i innych tropikalnych roślin?

Promienie słoneczne opierają się o Twój taras. To pierwszy tak ciepły dzień w niekończącej się zimie. Ubierasz się na cebulę, siadasz wygodnie w fotelu na tarasie i wystawiasz twarz do słońca. Zaczynasz obserwować swój ogród i już myślisz o wiosennych nasadzeniach i porządkach. Po prawej stronie tarasu dostrzegasz idealne miejsce dla wyjątkowej rośliny, która będzie dobrze nasłoneczniona. Może to miejsce wypełni egzotyczna palma lub inna tropikalna roślina?

Jakie warunki lubią palmy i rośliny egzotyczne?

Ze względu na czynniki atmosferyczne, rośliny tropikalne nie są rodzimym gatunkiem występującym w Polsce. Aby mogły się tu rosnąć od pokoleń, klimat musiałby się zmienić na tyle, by słońce świeciło znacznie częściej, a zimne wiatry i długotrwałe mrozy odeszły w niepamięć. 

W ciągu wielu lat widać, że nie jest jednak to niemożliwe. Chociaż teraz, jeśli chcesz zasadzić w swoim ogrodzie palmę lub inną roślinę egzotyczną, musisz jej pomóc przetrwać niesprzyjające warunki pogodowe. 

Palmy, których sadzonki hodujemy w naszym ogrodzie to rośliny, które w zależności od gatunku są bardziej lub mniej mrozoodporne. Niektóre z nich powinny być całkowicie chronione przed mrozem i wiatrem. Inne znów wbrew pozorom nie zawsze potrzebują pełnego nasłonecznienia. Jednak jedno jest pewne – większość egzotycznych roślin toleruje glebę, która jest bardzo dobrze przepuszczalna. Ważną cechą takiej gleby jest łatwość jej nagrzewania i dobra przepuszczalność powietrza. 

Te wyjątkowe rośliny importujemy z egzotycznych krajów. Sadzonki, które posiadamy w sprzedaży, uprawiane są w gruncie, a następnie przenoszone do donic, gdzie się ukorzeniają. Później palmy trafiają do ziemi w Twoim ogrodzie .

Skąd pochodzą sadzonki palm i roślin egzotycznych?

Tak naprawdę sadzonki tropikalnych roślin i palm pochodzą z najdalszych stron świata. Chcąc zakupić sadzonkę do naszego ogrodu, wybieramy najlepsze plantacje i właśnie tam kupujemy egzotyczne rośliny z paszportem fitosanitarnym. Często pozyskanie dla Was tych wyselekcjonowanych roślin wiąże się z dalekimi podróżami. Wszystko po to, abyście otrzymali najpiękniejsze gatunki palm i roślin egzotycznych, które będą rosnąć i kwitnąć w naszych warunkach klimatycznych. 

Jeśli myślisz o wyjeździe do egzotycznego kraju i przywiezieniu sadzonki palmy, to muszę Cię rozczarować, ale nie przewieziesz jej przez granicę. Przewóz palm i roślin egzotycznych, a w tym gatunków zagrożonych wiąże się z uzyskaniem pozwolenia i wspomnianego paszportu roślin. Każda roślina powinna być także oznaczona etykietą i posiadać dołączone stosowne dokumenty, które są sprawdzane podczas kontroli granicznej. Dlatego warto zaufać doświadczonemu hodowcy i nie narażać się na zbędne komplikacje.

Jakie sadzonki palm i roślin egzotycznych trafią do Twojego ogrodu? 

Czas, który poświęcamy tropikalnym roślinom, daje nam możliwość sprzedania Ci produktu, wyselekcjonowanego. Sadzonki, które osobiście wybieramy w wielu krajach, pozostają pod naszą opieką określony czas. Wtedy dochodzą do siebie po czasami nawet bardzo długiej podróży i są przez nas obserwowane oraz pielęgnowane. 

Wszystkie te zabiegi sprawiają, że wiosną, kiedy jest najlepszy czas na sadzenie palm i roślin egzotycznychmożesz osobiście wybrać dobrze przygotowaną sadzonkę z naszego sklepu. Jednak to nie koniec naszej współpracy. Przez cały czas, a szczególnie na początku Twojej przygody z palmą, wspieramy Cię i doradzamy. Wszystko po to, by opieka nad rośliną egzotyczną sprawiała radość i przebiegała w prawidłowy sposób. Teraz możesz sobie wyobrazić, że siedzisz dalej w tym fotelu na tarasie, ale już w bardzo przyjemnej scenerii, bo pod palmą.

Udostępnij