Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Agave Attenuata

Agave Attenuata

 

Agave Attenuata zwana również „Agawą koci ogon” to egzotyczna roślina pustynna pochodząca z Meksyku. Jej naturalne środowisko to tereny górzyste.  Agava to wiecznie zielona roślina, która wytwarza piękne rozety elastycznych, szerokich i gładkich liści. Ich barwa stanowi niebiesko-zielony kolor, a pokrój jest lekko skręcony, układający się na kształt kociego ogona. Cała korona może osiągnąć 120 cm – 150 cm szerokości.

Agave Attenuata dosyć dobrze znosi polskie warunki klimatyczne, jednak na zimę musi być uprawiana w pomieszczeniu. Ta egzotyczna roślina nie jest zbyt odporna na długie spadki temperatur, dlatego najlepiej hodować ją w donicy. Lubi żyzną, dobrze przepuszczalną glebę i stanowisko słoneczne lub lekko zacienione. Należy pamiętać o stałym, częstym, lecz umiarkowanym dostarczaniu wody Agavie. Natomiast zimą należy ograniczyć podlewanie tej tropikalnej rośliny.

Wysokość całkowita sadzonki: ok 30 cm – 60 cm

Poziom przemarznięcia: – 2 °C

Zobacz nasze pozostałe rośliny egzotyczne!