Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Bismarckia Nobilis

Bismarckia Nobilis

 

Palma Bismarckia to pochodząca z Madagaskaru roślina egzotyczna z rodziny Sagowców. Pień palmy stanowi grubą i solidną podstawę zwieńczoną piękną koroną dużych, mocnych i rozłożystych liści. Mogą one przybierać barwę srebrzystą lub zdecydowanie rzadziej występującą-soczyście zieloną.

Bismarckia Nobilis latem z powodzeniem może zdobić egzotyczny ogród w Polsce. Palma ozdobna ze względu na występowanie na obszarach pustynnych doskonale znosi suszę i upały. Natomiast zimą ze względu na wysoką wrażliwość na niskie temperatury, powinna znajdować swoje miejsce wewnątrz domu. 

Palma Bismarcka ubóstwia stanowiska słoneczne i suche. Lubi dobrze przepuszczalną glebę, wolną od nadmiaru wilgoci. Młode sadzonki rosną wolno, jednak gdy rozwiną one pień, tempo wzrostu nieco przyspiesza. Palma ta wymaga przycinania tylko całkowicie przesuszonych liści.

Ta egzotyczna roślina może być uprawiana w donicy lub w gruncie. Dla osób, które są wprawione w hodowli palm, nie powinna ona stanowić żadnego problemu w ogrodowej uprawie roślin egzotycznych

Poziom przemarznięcia: -4 °C

Na zimę zabezpieczamy na wypadek przemarznięcia!

Zobacz inną tzw. mrozoodporną palmę, która również jest w naszej ofercie.