Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Butia Eriospatha
210 cm

Butia Eriospatha 210 cm

 

Butia Eriospatha zwana również jako ,,Wełniana palma Jelly” to pochodząca z południowej Brazylii egzotyczna palma z rodziny arekowatych. Pień palmy stanowi solidny i gruby trzon, który w młodej sadzonce pokryty jest brązowymi rurkami. Czasami podczas wzrostu pień wygina się w łuk, stanowiąc ciekawą ozdobę egzotycznej palmy. Liście natomiast stanowią pierzastą i srebrzysto-zieloną koronę , która zakrzywia się w dół. 

Ta egzotyczna roślina może przypominać Butie Odorate. Jednak te dwa gatunki tropikalnych palm różnią się od siebie występowaniem u Butii Eriospathy wełnistych włosków na liściach.

Butia Eriospatha ze względu na występowanie w naturze w wysokich partiach gór, jest odporna na większe, krótkotrwałe spadki temperatur. Latem natomiast dobrze znosi upały i suszę. Wymaga regularnego podlewania, lecz niezbyt intensywnego. Znakomicie się rozwija w dobrze przepuszczalnej glebie. Z powodzeniem palma ta może być uprawiana w glebie lub w donicy.

Poziom przemarznięcia: – 10°C

Na zimę zabezpieczamy na wypadek przemarznięcia!

Wysokość całkowita sadzonki palmy: około 210 cm

Zobacz inne gatunki palm tzw. mrozoodpornych, które posiadamy w swojej ofercie.