Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Cyprys Leylandii formowany – Cupressus Leylandii

Cyprys Leylandii formowany – Cupressus Leylandii

 

Cyprus Leylandii to gatunek powstały z dwóch drzew iglastych pochodzących z różnych części Stanów Zjednoczonych. Cupressus Leylandii należy do z rodziny cyprysowatych. Ta ozdobna roślina ma ciemnozielony kolor igieł, który zachowuje swą barwę nawet zimą. Cyprus Leylandii idealnie nadaje się do stworzenia niezwykłego żywopłotu lub jako dodatek do egzotycznego ogrodu. Ma niezwykłą właściwość tworzenia zasłony przed wiatrem.

Cupressus Leylandii dobrze odnajduje się w naszym klimacie. Nie straszna mu mroźna zima, czy gorące i suche lato. Ozdobne drzewko bardzo szybko przystosowuje się do warunków glebowych, ubóstwiając dobrze przepuszczalną i niezbyt wilgotną glebę. Świetnie rozwija się także w stanowisku słonecznym lub delikatnie zacienionym.

Drzewko Leylandii w sprzyjających warunkach rośnie najszybciej ze wszystkich drzewek iglastych, bo aż 75 cm – 90 cm w ciągu roku. Oprócz regularnego przycinania nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Substancje odżywcze chłonie niczym gąbka, więc należy pamiętać, aby sadzić je, zachowując 1 m odstępu od innych roślin.

Dostępne są dwie formy sadzonek: Pon- Pon, 3 Kule.

Wysokość całkowita sadzonki: ok. 180 cm

Poziom przemarznięcia: -20 °C

Zobacz inne gatunki egzotycznego Cyprysu, które posiadamy w naszej ofercie.