Cycas Revoluta – Sagowiec wygięty ok. 110 cm – 120 cm

Cycas Revoluta – Sagowiec wygięty ok. 110 cm – 120 cm

 

Sagowiec wygięty to wiecznie zielona roślina z rodziny sagowców pochodząca z Japonii i Chin. Ta tropikalna roślina kreuje niesamowity wizerunek wnętrz i egzotycznych ogrodów. Cycas Revoluta do złudzenia przypomina palmę, choć nią nie jest. Sagowiec uznawany jest za jedną z najstarszych egzotycznych roślin na Ziemi. Sagowiec wygięty posiada gruby pień i zielone, łukowate jakby woskowane liście. Każdy z liści podzielony jest na wiele wąskich i skórzastych listków tworząc pierzastą formę rośliny ozdobnej.

W egzotycznym ogrodzie w Polsce Cycas Revoluta radzi sobie dość dobrze, jednak w zimowej porze roku potrzebuje do tego specjalnych warunków. Należy ją przede wszystkim chronić przed przemarznięciem, ponieważ źle znosi bardzo niskie temperatury. Latem znów świetnie radzi sobie z upałami i suszą. Nie wymaga częstego podlewania. Lepiej odnajduje się w lekko suchej glebie, jednak dobrze przepuszczalnej. Pięknie  rozwija się na stanowisku słonecznym lub lekko zacienionym.

Sagowiec wygięty rośnie bardzo wolno, dlatego idealnie nadaje się do uprawy w donicy lub zdobiąc w sezonie letnim egzotyczny ogród.  Martwe liście należy niezwłocznie przycinać i lepiej wykonywać to w rękawicach, ze względu na kolce występujące na liściach.

Zabezpieczamy na zimę!

Całkowita wysokość sadzonki: 110 cm – 120 cm

Poziom przemarznięcia: -5 °C

Zobacz mniejsze rozmiary sadzonki Sagowca wygiętego, które również mamy w swojej ofercie