Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Dasylirion Glaucophyllum

Dasylirion Glaucophyllum

 

Dasylirion Glaucophyllum to trawiasta, egzotyczna roślina pustynna pochodząca z Meksyku, Teksasu i Arizony. Glaucophyllum ma idealnie symetryczną rozetę, którą tworzą długie, wąskie ząbkowate liście w niesamowitym odcieniu jasnej, srebrzystej zieleni. Ta tropikalna roślina osadzona jest na krótkim pniu, a jej liście mogą osiągać do 150 cm długości.

Dasylirion bardzo dobrze wpasowuje się w klimat polskich egzotycznych ogrodów. Roślina egzotyczna jest odporna na suszę, upały oraz niskie i krótkotrwałe spadki temperatury. Lubi stanowisko słoneczne, delikatnie zacienione, ale też nie będzie jej przeszkadzało miejsce w całkowitym zacienieniu. Najlepiej rozwija się w dobrze przepuszczalnych glebach.

Glaucophyllum można uprawiać w glebie lub w donicy. Przy czym należy pamiętać, że gdy roślina zimuje na zewnątrz, trzeba ją zabezpieczyć przed wilgocią. Natomiast, jeśli na zimę przenoszona jest do pomieszczenia- należy ograniczyć podlewanie.

Zabezpieczamy na zimę!

Wysokość całkowita: ok 100 cm – 120 cm

Poziom przemarznięcia: – 10°C

Zobacz podobną do Dasyliriona inną egzotyczną roślinę!