Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Dasylirion Longissimum – Trawa drzewiasta 140 cm

Dasylirion Longissimum – Trawa drzewiasta 140 cm

 

Dasylirion Longissimum to egzotyczna roślin trawiasta, która pochodzi z pustynnych rejonów Meksyku. Niezwykłe w Dasylirion jest to, że wytwarza ona pień, a u dojrzałej rośliny przybiera on cętkowany wzór o brązowo-czarnym kolorze. Liście tej tropikalnej rośliny rosną symetrycznie ku górze, tworząc smukłą koronę.

Longissimum bardzo dobrze znosi polskie warunki pogodowe. Ze względu na występowanie w naturze niestraszne jej są susze i upały. Również zimą dosyć dobrze radzi sobie w ogrodzie, bo jest odporna na krótkotrwałe spadki temperatur. Ta egzotyczna roślina uwielbia stanowisko słoneczne lub delikatnie zacienione oraz dobrze przepuszczalną glebę. Dasylirion stanowi niezwykle efektowną ozdobę egzotycznego ogrodu w Polsce.

Dasylirion Longissimum może być uprawiana w glebie lub w donicy. Przy czym należy pamiętać, aby zimą roślinie pozostającej w donicy ograniczyć podlewanie.

Zabezpieczamy na zimę !

Wysokość całkowita sadzonki: ok 140 cm

Poziom przemarznięcia: od – 10°C do -12 °C

Zobacz większy rozmiar sadzonki Dasylirion Longissimum, która również jest dostępna w naszej ofercie.