Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Drzewo Oliwne Olea Europaea ok. 230 cm

Drzewo Oliwne Olea Europaea ok. 230 cm

 

Olea Europaea to egzotyczna roślina i jedne z najstarszych drzew na Ziemi. Pochodzi ono z rejonów śródziemnomorskich i jest niezwykle uroczą ozdobą egzotycznych ogrodówDrzewo Oliwne jest rośliną wiecznie zieloną, ma malowniczy pokrój, sękaty pień i okazałą koronę. Posiada jasne, zielonkawe, oliwkowe i lancetowate liście. Owocem tej tropikalnej rośliny jest dobrze znana oliwka, która daje najlepsze owoce podczas lata i ciepłych dni.

Olea Europea z powodzeniem można hodować w egzotycznym ogrodzie w Polsce. W miarę dobrze znosi suszę i ubóstwia stanowiska w pełnym słońcu. Drzewo Oliwne najlepiej czuje się w bardzo dobrze przepuszczalnej glebie. Im starsza sadzonka zostanie zasadzona, tym bardziej będzie ona odporna na warunki klimatyczne panujące w Polsce.

Egzotyczne Drzewo Oliwne można uprawiać w polskim ogrodzie oraz w donicy. Zimą należy pamiętać o zabezpieczeniu rośliny przed mrozami. Te natomiast hodowane w donicy wymagają ostrożności przy podlewaniu.

W naszej ofercie znajdują się rośliny datowane od kilku do kilkuset lat.

Zabezpieczamy na zimę!

Poziom przemarznięcia: – 10 °C

Wysokość całkowita sadzonki: ok. 230 cm

Posiadamy również inne romiary roślin tego gatunku. Zobacz większe sadzonki Drzewa Oliwnego