Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Drzewo Oliwne Olea Europaea ok. 250 cm – 300 cm

Drzewo Oliwne Olea Europaea ok. 250 cm – 300 cm

 

Olea Europaea to egzotyczna roślina i jedne z najstarszych drzew na Ziemi. Pochodzi ono z rejonów śródziemnomorskich i jest niezwykle uroczą ozdobą egzotycznych ogrodów. Drzewo Oliwne jest rośliną wiecznie zieloną, ma malowniczy pokrój, sękaty pień i okazałą koronę. Posiada jasne, zielonkawe, oliwkowe i lancetowate liście. Owocem tej tropikalnej rośliny jest dobrze znana oliwka, która daje najlepsze owoce podczas lata i ciepłych dni.

Olea Europea z powodzeniem można hodować w egzotycznym ogrodzie w Polsce. W miarę dobrze znosi suszę i ubóstwia stanowiska w pełnym słońcu. Drzewo Oliwne najlepiej czuje się w bardzo dobrze przepuszczalnej glebie. Im starsza sadzonka zostanie zasadzona, tym bardziej będzie ona odporna na warunki klimatyczne panujące w Polsce.

Egzotyczne Drzewo Oliwne można uprawiać w polskim ogrodzie oraz w donicy. Zimą należy pamiętać o zabezpieczeniu rośliny przed mrozami. Te natomiast hodowane w donicy wymagają ostrożności przy podlewaniu.

W naszej ofercie znajdują się rośliny datowane od kilku do kilkuset lat.

Zabezpieczamy na zimę!

Poziom przemarznięcia: – 10 °C

Wysokość całkowita sadzonki: ok. 250 cm – 300 cm

Posiadamy również inne romiary roślin tego gatunku. Zobacz mniejsze sadzonki Drzewa Oliwnego.