Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Phoenix Canariensis/ Feniks kanaryjski/ Daktylowiec kanaryjski

Phoenix Canariensis/ Feniks kanaryjski/ Daktylowiec kanaryjski

 

Daktylowiec kanaryjski to pochodząca z Wysp kanaryjskich egzotyczna palma z rodziny daktylowców. Ta tropikalna roślina posiada gruby pień przypominający szyszkę. Liście palmy wychodzą z postawy w kształcie rombu, tworząc pierzastą koronę opadającą w stronę pnia. Phoenix Canariensis do złudzenia przypomina kształt ananasa i pięknie ozdabia wiele polskich ogrodów.

Uprawa Feniksa Kanaryjskiego nie jest skomplikowana, a roślina świetnie adaptuje się w polskim klimacie. Jest niezwykle odporna na susze i wytrzymuje niewielkie mrozy. Pięknie się rozwija w dobrze przepuszczalnej glebie oraz będąca usadowiona w stanowisku słonecznym lub półcieniu. Liście Daktylowca Kanaryjskiego nie wymagają przycinania, jednak należy pamiętać o usunięciu martwych okazów. 

Phoenix Canariensis może być uprawiana w glebie, zdobiąc egzotyczny ogród w Polsce lub w donicy, zostając zimą chowana w ciepłe miejsce. 

Poziom przemarznięcia: -5 °C

Na zimę zabezpieczamy na wypadek przemarznięcia!

Zobacz inny gatunek palmy tzw. mrozoodpornej, który posiadamy w swojej ofercie.