Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Jubaea Chilensis
80 cm- 100 cm

Jubaea Chilensis 80 cm- 100 cm

 

Jubaea Chilensis to egzotyczna palma z rodziny arekowatych. Pochodzi ona z Chile i ma ogromny, masywny pień, który jest jednym z największych pni palmowych na świecie. Koronę Chilenis tworzy pierzasta czupryna opadających liści, które przez cały rok są zielone.  Ze względu na sok, jaki wytwarza palma, nazywana jest również palmą winną lub palmą miodową.  Palma Jubaea Chilensis jest długowieczna i rośnie wolno do kilkunastu metrów wysokości.

Jubaea jest najbardziej odporną egzotyczną rośliną z palm pierzastych, uprawianych w polskim ogrodzie egzotycznym. Nie straszna jest jej susza, wysoka temperatura, czy spadki temperatur. Świetnie rozwija się w żyznych, wilgotnych i dobrze przepuszczalnych glebach, a także w pełnych promieniach słonecznych. Palma Chilenisis nie jest wymagająca w uprawie. Należy pamiętać o przycinaniu martwych liści, aby zachować nienaganną formę palmy.

Palmę Jubaea Chilensis można uprawiać bezpośrednio w glebie w polskim ogrodzie lub w donicy w pełnym słońcu, chowając palmę na sezon zimowy w ciepłe miejsce.

Na zimę zabezpieczamy na wypadek przemarznięcia!

Wysokość całkowita sadzonki: około 80 cm- 100 cm

Poziom przemarznięcia: – 10°C

Zobacz większy rozmiar sadzonki Jubaea Chilensis, który również jest dostępny w naszej ofercie.