Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Juka Faxoniana/ Yucca Faxoniana

Juka Faxoniana/ Yucca Faxoniana

 

Juka Faxoniana to tropikalna roślina pochodząca z Meksyku i z Teksasu. Wyjątkowość Yucci można zauważyć w liściach, które są jasnozielone i mają charakterystyczny brązowy pasek wzdłuż krawędzi, a także oplatają je delikatne włókna. Liście te są również sztywne, twarde, układają się na kształt mieczy i tworzą okazałą rozetę.  Z czasem u Yucci Faxoniany wykształca się również pień, który stanowi krótką, mocną i brązową bazę rośliny.

Juka bardzo dobrze odnajduje się w polskim klimacie. Doskonale znosi suche i gorące lato. Niestraszne są jej również duże spadki temperatur. Ta egzotyczna roślina świetnie czuje się w pełnym słońca lub delikatnie zacienionym miejscu. Preferuje dobrze przepuszczalną i suchą glebę.

Juka Faxoniana może być z powodzeniem hodowana w polskim egzotycznym ogrodzie, będąc sadzona bezpośrednio w wybranym miejscu lub w donicy. Jeśli ma ona stanowić ozdobną roślinę tropikalną w donicy, należy pamiętać o ograniczeniu jej podlewania w sezonie zimowym.

Zabezpieczamy na zimę!

Poziom przemarznięcia: od – 18 °C do – 20 °C

Zobacz inne gatunki Juki, które są dostępne w naszej ofercie.