Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Katalpa Bignoniowa Surmia ’’Nana”

Katalpa Bignoniowa Surmia ’’Nana”

 

Katalpa to drzewo ozdobne pochodzące z Ameryki Południowej szczepione na pniu, należące do gatunku drzew liściastych. Posiada duże, sercowate liście, które na wierzchu są błyszczące, a na spodzie gęsto owłosione. Catalpa Bignonioides ma szeroką w obwodzie koronę, która rozrasta się z biegiem lat nawet do 5 m średnicy, osiągając wysokość do 2 m.

„Nana”  rewelacyjnie odnalazła się w polskim klimacie. Ta egzotyczna roślina nie jest wymagająca, jeśli chodzi o warunki glebowe, choć preferuje wilgotne i żyzne środowisko. Katalpa Bignoniowa jest prosta w uprawie i bardzo dobrze znosi przycinanie. Latem dobrze znosi suszę i gorące powietrze. Natomiast zimą niestraszny jest nawet mróz. Catalpa Surmia nie lubi silnego wiatru, dlatego dobrze jest ją posadzić w zacisznych miejscach. Świetnie rozwija się w stanowisku słonecznym lub delikatnie zacienionym.

Katalpa Bigoniowa stanowi piękną ozdobę egzotycznego ogrodu w Polsce i również idealnie prezentuje się jako drzewko alejkowe.

Wysokość całkowita sadzonki: Posiadamy Katalpę szczepioną na kilku wysokościach.

Poziom przemarznięcia: – 30 °C

Zobacz inne rośliny egzotyczne, które posiadamy w swojej ofercie.