Trachycarpus Wagnerianus
40 cm- 50 cm

Trachycarpus Wagnerianus 40 cm- 50 cm

 

Trachycarpus Wagnerianus to tropikalna palma, która pochodzi z Japonii. Zwana jest także Szorstkowcem Wagnera. Podobnie jak Trachycarpus Fortunei ma sztywne i twarde liście. Jednak z czasem nie wyginają się one i opadają w dół, a zachowują swoją prostą formę, tworząc okazałą koronę. Podstawę egzotycznej palmy tworzy pień, który jest gruby, mocny i pokryty włóknami. Palma Wagnerianus rośnie do 6 metrów wysokości i stanowi piękną ozdobę każdego egzotycznego ogrodu.

Trachycarpus Wagnera świetnie odnajduje się w polskich warunkach atmosferycznych. Dobrze znosi suszę, wysokie temperatury, wiatr i krótkotrwałe spadki temperatur. Ta egzotyczna palma nie jest wymagająca w uprawie. Najlepiej rośnie i rozwija się w dobrze przepuszczalnych glebach i w miejscu dobrze nasłonecznionym lub delikatnie zacienionym stanowisku. Należy pamiętać o regularnym podlewaniu tropikalnej rośliny, zanim sadzonka nie wypuści w glebie korzeni.

Palmę Wagneranus można uprawiać bezpośrednio w gruncie lub w donicy, pamiętając o regularnym przesadzaniu rośliny tropikalnej do innej donicy, aby zachować jej okazałe liście o intensywne barwie.

Na zimę zabezpieczamy na wypadek przemarznięcia!

Wysokość pnia: 40 cm- 50 cm

Poziom przemarznięcia: -12°C

Widoczne zdjęcia są zdjęciami poglądowymi.

Zobacz mniejsze sadzonki egzotycznej palmy Szorstkowiec Wagnera, które również są dostępne w naszej ofercie.