Wszystkie rośliny przed sprzedażą zostają poddane kontroli. Sprzedajemy tylko zdrowe rośliny, które po sprzedaży nie podlegają zwrotowi. 

Yucca Rostrata/Juka Rostrata
110 cm -120 cm

Yucca Rostrata/Juka Rostrata 110 cm -120 cm

 

Juka Rostrata to najciekawszy gatunek Yucci. Ta egzotyczna roślina pochodzi z Teksasu i północnego Meksyku. Juka do złudzenia przypomina drzewo. Rosnąc bardzo wolno tworzy pień, który pokryty jest miękkimi, szarymi włóknami starych liści. Korona Yucci Rostraty to przypominająca pompon symetryczna rozeta, stworzona z długich, ostrozakończonych niebiesko-zielonych liści.

Juka Rostrata jest najlepszym gatunkiem Yucci, który nadaje się do egzotycznego ogrodu w PolsceTropikalna roślina Juka jest niezwykle odporna na klimat panujący w naszym kraju. Świetnie znosi upały i suszę, a zimą jest niezwykle odporna na mróz. Yucca preferuje stanowisko słoneczne lub delikatnie zacienione. Świetnie rośnie i rozwija się w dobrze przepuszczalnej glebie.

Yucca Rostrata może być hodowana w ogrodzie, będąc zasadzona bezpośrednio do gleby lub stanowiąc ozdobną egzotyczną roślinę doniczkową. Nie wymaga skomplikowanej ochrony przed mrozem i śniegiem, ponieważ wystarczy jej tylko daszek.

Zabepieczamy na zimę!

Wysokość całkowita: około 110 cm – 120 cm

Poziom przemarznięcia: – 20 °C

Zobacz większą sadzonkę Juki, która znajduje się w naszej ofercie.